Które krzesła ogrodowe będą najlepsze do Twojego ogrodu?Krzesła ogrodowe są istotną częścią zestawu mebli ogrodowych. Nawet najmniejsze zestawy ogrodowe są wyposażone w małe, wygodne i praktyczne krzesła. Jeśli chcesz kupić leżak do ogrodu lub na patio, radzimy, na co zwrócić uwagę.

Krzesła technorattanowe: styl

Dużą popularnością cieszą się meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Surowiec użyty do ich produkcji jest wyjątkowo lekki i odporny na warunki atmosferyczne. Nie musisz się martwić, że krzesła wypaczą się lub wyblakną rok po ich zakupie. Promieniowanie ultrafioletowe, deszcz i wahania temperatury nie są w stanie zaszkodzić meblom, dzięki czemu będą one służyć przez wiele lat. Nie ma też problemu z utrzymaniem ich w czystości. 

Krzesła ogrodowe wykonane z technorattanu są trwałe i lekkie. Można je łatwo przenosić z jednego miejsca na drugie, dzięki czemu można łatwo zmienić

ekspozycję. Technorattan wygląda jak drewno i może wnieść jeszcze więcej naturalności do Twojego ogrodu. Istnieje wiele wzorów tego typu krzeseł, więc zawsze można znaleźć takie, które najlepiej pasuje do planowanego wystroju. Dostępne są krzesła minimalistyczne, bez żadnych dodatków, ale także krzesła z miękkimi siedziskami. 

Krzesła ogrodowe z tworzywa sztucznego: praktyczne

Jeśli cenisz sobie bardziej ekonomiczne rozwiązania, wybierz tworzywa sztuczne. Jest to prawdopodobnie najtańsze krzesło dostępne na rynku. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne nie żółknie (zwłaszcza w przypadku białych mebli). Jeśli dbasz o estetykę krzeseł, z pewnością posłużą Ci one przez długi czas. Podobnie jak meble technorattanowe, są one odporne na warunki atmosferyczne. Są one lekkie i praktyczne. 

Należy zauważyć, że istnieje szeroka gama mebli z tworzyw sztucznych. Przede wszystkim chodzi o kształty i szeroką gamę kolorów. Jeśli chcesz wnieść do pomieszczenia więcej życia i koloru, wybierz kolory soczyste lub pastelowe. Najczęściej wybierane są minimalistyczne krzesła ogrodowe, ale dużą popularnością cieszą się także te bardziej dekoracyjne.

Wśród wielu zalet tego typu mebli należy zwrócić uwagę na fakt, że ich użytkowanie może być problematyczne. Krzesła plastikowe są bardzo lekkie, więc mogą się przewrócić przy silnym podmuchu wiatru. Są one również mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż krzesła technorattanowe czy drewniane.

Naturalne drewno w ogrodzie i na tarasie

Krzesła wykonane z drewna są bardzo atrakcyjne. Każdy z nich to inna historia opowiedziana przez naturę. Nie ma dwóch takich samych desek, więc możesz być pewien, że każde krzesło będzie wyjątkowe. Można dostrzec usłojenie i cechy charakterystyczne kawałka drewna, takie jak różne odcienie koloru.

Drewno jest mocne i silnie koresponduje z naturą. Decydując się na ten typ mebli, można wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Nie brakuje klasycznie wyglądających krzeseł drewnianych, ale są też modele bardzo nowoczesne. Znajdziesz tu produkty inspirowane krzesłami z okazałych domów, ale także te o ekstrawaganckich kształtach.

Należy jednak pamiętać, aby co roku impregnować krzesła i utrzymywać je w czystości. Drewno nie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego aby zachować jego dobry wygląd przez długi czas, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja.