Pokonaj lęk przed występami publicznymiWystąpienia publiczne to coś, co wszyscy będziemy musieli zrobić w pewnym momencie naszego życia. Jest to istotna umiejętność, która często jest pomijana, ale może mieć duży wpływ na nasze życie. Praktykowanie technik, które omówiliśmy powyżej, może pomóc Ci pokonać strach przed wystąpieniami publicznymi i pomóc Ci poczuć się pewniej, gdy zostaniesz poproszony o przemówienie publiczne. Upewnij się, że nie pozwolisz, aby strach przed wystąpieniami publicznymi powstrzymał Cię przed spełnieniem Twoich marzeń. Jeśli szukasz pracy, postaraj się, aby wystąpienia publiczne były bardziej akcentowane w Twoim CV. Chociaż większość ludzi będzie starała się go unikać podczas szukania pracy. Upewnij się, że ćwiczysz i wdrażasz te techniki, aby nie pozwolić, aby twój strach przed wystąpieniami publicznymi powstrzymał cię.

Jak ćwiczyć do przemówienia

Zrób listę swoich "takeaways". Co chcesz, aby publiczność wiedziała, zapamiętała lub zrobiła w wyniku usłyszenia Twojego przekazu? - Przećwicz swoje wystąpienie. Praktyka pomoże Ci w uzyskaniu pewności siebie, języku ciała i sposobie wygłaszania przemówienia. - Wizualizuj siebie wygłaszającego przemówienie. Wyobraź sobie siebie w tej sytuacji, zrelaksowanego i pewnego siebie. - Zidentyfikuj swoje "gorące punkty". Gorące punkty to miejsca w Twojej prezentacji, w których czujesz się najbardziej zdenerwowany. Mogą one wystąpić w dowolnym momencie podczas wystąpienia, więc wiedz, gdzie one są i spróbuj oddychać przez nie. - Nie rób tego na chybił trafił. Nawet jeśli nie czytasz ze skryptu, upewnij się, że masz zapisane swoje główne punkty i przesłanie, abyś nie zapomniał, co chciałeś powiedzieć.

Oddychaj, oddychaj, oddychaj

Oddychanie jest najbardziej podstawowym i naturalnym sposobem regulacji naszego stanu bycia. To także jeden z najlepszych sposobów na uspokojenie się, gdy czujesz niepokój. Kiedy czujesz się zestresowany, twój oddech staje się płytki i szybki - to pewny znak, że doświadczasz reakcji "walcz lub uciekaj", która towarzyszy stresowi. Reakcja ta jest przydatna w umiarkowanych ilościach, ale gdy staje się chroniczna, może wywołać u ciebie chorobę, zniszczyć twoje relacje i utrudnić ci pracę. Jedną z najskuteczniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, gdy czujesz się niespokojny, jest poświęcenie chwili na oddychanie - głęboko i z wykorzystaniem przepony (obszar tuż pod żebrami). Pomoże to obniżyć tętno, zmniejszyć napięcie mięśni i sprawi, że poczujesz się znacznie bardziej zrelaksowany.

Przećwicz swoje wystąpienie z mini publicznością

Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie strachu przed wystąpieniami publicznymi jest przećwiczenie swojego wystąpienia przed publicznością. Ćwiczenie przed ludźmi najprawdopodobniej sprawi, że będziesz bardziej zdenerwowany niż wtedy, gdy ćwiczysz sam, ale to właśnie ta nerwowość pozwoli Ci lepiej zrozumieć, co czujesz, i pomoże Ci pokonać strach. Ćwicz z grupą ludzi. Może to być grupa przyjaciół, członków rodziny, współpracowników lub ktokolwiek inny, kto będzie wyrozumiały i nie będzie czynił zbyt krytycznych uwag. Ćwicz z włączonymi światłami i notuj informacje zwrotne, które otrzymujesz od osób